Блоги → Перегляд

Найкраща в світі заздрість

П'ятниця, 20:31, 28.08.15

Рейтинг
23 2
Переглядів
2541

0
0
У цій статті згадуються

НАЙКРАЩА В СВІТІ ЗАЗДРІСТЬ

 

Вступ

Звісно ж, наша, українська. Мало хто про це думав під таким кутом, але так є. От я і хочу коротко описати, насамперед, українцям цю чергову їхню чесноту (саме так, кожен недолік за певних умов може стати чеснотою) та підказати деякі варіанти перетворення цього українського все ще потенціалу у користь нашу реальну.

А заразом і людству розтлумачити, що корисне для себе воно не може вздріти під самісіньким свої же носом.

 

Заздрість як така

Гугл на цей запит лише укрмовою дає більше 330 000 посилань. Тож ця властивість людини є для суспільства і цікавою, і важливою. Вірніше, цікавою саме завдяки своїй важливості. І поки що важливості виключно негативній. Як для самого носія цієї риси, так і його оточення та суспільства в цілому.

Про заздрість є безліч теорій різної міри доказовості – і про її виникнення та подальший розвиток, і про її причини, подолання та профілактику, і т.п.

Християнство, наприклад, здавна заздрість намагається якщо не усунути, то хоч мінімізувати – це 4-й із смертних гріхів. Багато є розлогих міркувань про заздрість в етичних і моральних концепціях, у педагогічних і філософських працях, у мистецтві та худл-рі.

Однак, написано багато всякої всячини, серед неї чимало й позірно мудрого – але… вся ця писанина і балачки на практиці закономірно завершилися лише гучним пшиком.

Проте і цей звук хитрі й спритні теоретики подають, а найчастіше – продають публіці як вершину мудрості в даному напрямку. Хоч масштаби самої заздрості та її шкідливий вплив на людство при цьому лише зростають.

 

І знову я?!

Саме так, на щастя чи на жаль, але й тут доля тицьнула на мене, українця. Знову я маю вперше у світі підняти завісу і над цим темним закутком людського "Я". В цілому, звісно, все це згодом піде на користь всьому людству. Але спочатку – на яку звірячу злість та ненависть тьми тьмущої самих заздрісників українських. І тут дуже швидко виявляється, що людство – це від укрноватора десь далеко, а укрзаздрісники – ось вони, навколо і впритул. З усім своїм "якнайщирішим сприянням"…

Щоправда, з часом, зі знаннями, віком та досвідом я до укрзаздрісників не те, що звик, але певною мірою притерпівся. І навіть потай деру носа. Мовляв, я, українець, за результатами своє дослідницької праці не гірший ні від кого. І навіть більше – у відверто несприятливих та ворожих умовах примудряюся творити світову новизну.

Тож моя світова новизна тут полягає вже у самому підході – я вперше у світі пов'язую заздрість із економічною частиною людського світогляду. На конкретному, українському прикладі.

Ні патентного, ні літературного пошуку про цей мій пріоритет я не робив і не думаю робити. І якраз тому, що я перший розкрив структуру світогляду. А укрзаздрісники надійно цю новизну блокують від всіх. Тому ніхто, крім мене, все ще і не може пов'язати заздрість  із економічною частиною світогляду.

 

Коротко про суть заздрості

Ця риса даної людини означає її свідоме невдоволення  наявністю у ближнього чогось, чого немає в неї самої. Причому, цим ближнім завжди виступає хтось близький за суспільним статусом.

Тому типові, масові укрзаздрісники анітрохи не заздрять ні майну, ні ролі в суспільстві наших олігархів. Навпаки, вони їхні нетрудові статки вважають нормою життя, бо, мовляв,  самі ці олігархи як розумні істоти чимось принципово вищі від них.

Однак конкретну та адресну неприязнь і лють у них викликають ті одноплемінники, які зовні від них нічим не кращі. Але які вже зробили щось корисне для інших, для суспільства. Тому і зараз, чи згодом, ці інші громадяни і воздадуть належне даним реальним творцям суспільнокорисного.

Нагадаю, що в нашому, антиринковому суспільстві економічно доцільним та особисто прибутковим є не створення споживчих цінностей, товарів для продажу, а виключно самоутвердження самого себе як споживчої цінності. Тобто, укрзаздрісник впевнений, що один лише факт його існування тут і зараз – це вже велике благо для його оточення і навіть суспільства в цілому. І якраз за це всі мають бути йому безмежно вдячні та всіляко возвеличувати.

Бо заздрісник змалку звик (тобто, ця риса в основному набута з різних причин), що це якраз він(вона) є найкращим від всіх решти. І якраз за цю найкращість як дане всі його мають любити й шанувати. Тобто, його всі повинні підносити над рештою не за якісь результати його свідомої діяльності, а виключно за його персональну найкращість, замкнену на самого себе.

Тобто, наш заздрісник і гадки не має виробляти для інших якісь споживчі цінності. А навіть, повторюю для закріплення, навпаки – він сам, вже своїм фізичним існуванням є для всіх решти споживчою цінністю – щоб інші ним милувалися і отримували собі від даного процесу духовного і естетичного споживання велике натхнення і життєву радість. Тому за такий кайф іншим від нього і віддача суспільства даному заздрісникові потрібна щедра, як за споживчу послугу високого класу.

Нерідко подібна метаморфоза відбувається і з людьми, справді чимось обдарованими від природи. Тому змалку, під час навчання у школі та виші, їм ці поточні завдання (як підготовка до життя дорослого і самостійного) даються легко і без зусиль (= затрат праці!). Нерідко навіть  незмірно легше, ніж їхнім товаришам, яким приходиться для такого ж результату тратити набагато більше часу і ресурсів.

Не забувайте, що завдання в радянській системі освіти заздалегідь розраховані на учнів та студентів із середніми вродженими можливостями (авжеж, щоб всі були рівними!). Тож при цьому вчаться самотужки ставити мету та її досягати тільки школярі із середніми та слабшими здібностями. І цим самим вони змушені постійно розвивати свої вроджені задатки і нарощувати набуті можливості. А талановиті цей логічно дуже важливий етап проскакують навіть непомітно для себе. Тому й залишаються із можливостями нерозвинутими.

І вже після закінчення навчання, навіть з відзнакою, вони просто не вміють,  навіть за кволого бажання (бо формувати бажання і наполегливість до цього їх просто не вчили!),  ні коректно формулювати проблему як таку, ні шукати ефективні шляхи й методи її вирішення, ні раціонально використовувати ресурси для її досягнення.

Тому попри засилля всіляких освітніх новаторів дуже мало є таких навчальних закладів і самих педагогів, де змалку для здібних роблять якісно важчим і складнішим  весь навчально-виховний процес. З одного боку – бо за таку додаткову роботу належно не платять. А з іншого – для талановитих учнів та студентів потрібні ще й талановиті педагоги.  А таке буває рідко.

Тому сьогоднішня наявність всіляких престижних та елітних (бо дорогих) закладів освіти належно талановитим учням і студентам не сприяє. Там просто поглиблено вивчають ті чи інші предмети, але аж ніяк не розвивають вроджені здібності до абстрактно-логічного освоєння світу.

Хоч би вже тим, що там вчать дітей із багатих сімей. Але у багатих сім'ях талановиті діти народжуються рідко, бо талант – це не наслідок багатства. Тому ця зовні елітна освіта розвиває в учнів у кращому разі конкретно-емоційні можливості – музику, малювання, співи, танці тощо. Та й то переважно за рахунок надмірного навантаження уроками і гуртками.

Тому наша освіта зазвичай свідомо, згідно із чинним розумінням суспільства і людини,  бездумно і автоматично штампує із талановитих учнів та студентів крайніх егоїстів та себелюбців. Які йдуть у доросле життя не з наміром зробити щось краще від інших, а з непомірними запитами та вимогами до цього суспільства, яке зобов’язане(?!) забезпечити їм все і вся тільки за "гарні очі".

Так суспільство одержує замість творця споживчих цінностей агресивного і ненаситного їхнього споживача. Який, до того ж, навіть не навчений раціонально споживати одержане. Бо раціональне споживання формується тільки у суспільстві ринковому, шляхом постійної і повсюдної взаємодії попиту і пропозиції.

До речі, наша педагогіка формує егоїстів та заздрісників і з учнів приємної зовнішності. Бо ж наші педагоги, носії мислення радянського, конкретно-емоційного, теж не відрізняють форми і суті. Тому гарна зовнішність учня  для них автоматично є і свідченням його високої успішності. Тому до них і підсвідомо занижені вимоги та завищені оцінки. Як в межах навчальних закладів, так і в житті дорослому. Тобто, гарна зовнішність в антиринковому суспільстві є для її носія додатковим аргументом у боротьбі за незароблене.

Наприклад, казали, що в молодості Ю.Тимошенко і В.Ющенко були дуже гарними. Тому не лише педагоги, а потім і решта населення мимоволі вважали їхню вроду гарантією їхньої суспільної користі. І подібних прикладів в антиринковому суспільстві повно.

 

Специфіка заздрісників якраз українських

Типові заздрісники у світі заздрять тому, що "такі ж, як вони" чи й ще менше здібні люди, та "незаслужено" щось мають, відсутнє у них самих. Незалежно від того, одержали вони це своєю працею чи шляхом нетрудовим.  І навіть нерідко те, що самим цим заздрісникам і не потрібне. Але ж мають, сякі-такі!…

Проте для заздрісників українських це пройдений етап. Їх найбільше бісить те, що цей, на його тверде переконання, тугодум і невдаха – видно ще із років навчання – та якось спромігся зробити щось конкретне, та ще й непосильне для інших.

Саме так, ця нічим не  примітна сіра конячка та раптом примудрилася добитися загального визнання та пошани конкретним своїм результатом. Чи відверто на таку пошану претендує цим своїм конкретним і корисним для інших досягненням.

Ну не повинно так бути!

Щоб якийсь задрипаний ніхто й ніщо та із грязі в князі?!

Зрештою, це жорстоко і несправедливо стосовно мене, лідера та улюбленця у школі та виші.

Просто несила таке терпіти. Тому заздрісник мимоволі впевнюється у тому, що треба цю несправедливість виправляти.

А тут, в антиринковому суспільстві, цей асортимент "справедливості по-радянськи" просто безмежний.

Це і всілякі наклепи на самого новатора, і паплюження його досягнень, і їхня крадіжка, і відверте шкідництво, і т.д., по кримінальні злочини включно.

Не забувайте ще й таке, що практично всі радлюди прагнуть до споживання нетрудового. Тому їм автоматично неприємні успіхи одноплемінника, зароблені ним самотужки, нерідко важкою працею.

А ще ж не забувайте про одвічну і усвідомлену вже давненько українську меншовартість. Яка в очах кожного українця автоматично робить всіх решту одноплемінників  нікчемами і непотребом. Не вартими ні пошани, ні, тим більше, якоїсь конкретної підтримки практичної. А вже в очах  заздрісника свідомого і активного меншовартість формує одноплемінника фактично ворогом.?!

Тож якраз таким чином українці і сформували в себе чітку і однозначну етнічну неприязнь. Ось наша унікальність!  На відміну від етнічної солідарності у всіх інших етносів нашого культурно-освітнього рівня.

Тому у наших заздрісників за переконаннями спільниками виступає практично все населення.

Тому й вся укрновизна у нас так гарантовано заблокована.

 Тому у нас навіть зникла науково-популярна л-ра, як прославляння вітчизняних новаторів та їхніх досягнень.

Тому у нас і намертво та свідомо заблокований науково-технічний прогрес.

Тому навіть укрновизна по взаємовигідному замиренню цієї війни бідних, та ще й коштом бідних, абсолютно свідомо заблокована всіма українцями – і владою, і вождями й вождиками, і волонтерами, і навіть солдатськими матерями?!

Тому українцям і вдалося надійно переконати весь світ у своїй інтелектуальній вторинності.

Тому всі у нас із радістю сприймають запрошення іноземців на керівні посади в Україні. Аби тільки командував не одноплемінник, який у чомусь мене буцімто перевершує…

 

То як же укрзаздрість може стати чеснотою?!

А дуже просто. І саме тому, що вона найкраща у світі. Ще й тим, що дуже гармонійно та свідомо поєднується з іншими шкідливими українськими шкідливими етнічними рисами.

Просто цього ніяк не второпають наші верхи – і самі меншовартісні заздрісники.

А достатньо їм всього лише на весь світ заявити про цю укрзаздрість та її властивості. І найпривабливіша з них для іноземців та, що українці ніколи й нікому не можуть бути конкурентами. Бо вони цього не хочуть свідомо!

Тож ласкаво просимо на всі керівні посади, панове чужинці.

Українці не просто будуть, а вже є(!) вашими слухняними слугами і наймитами за найменшу оплату.

Те ж саме і з укрновизною, якої у нас справді чимало – самі ж українці добровільно допоможуть вам обідрати укрноваторів як липку.

І не треба вам для цього ніякої охорони чи сторожів – українці самі своїх триматимуть у належній до вас дисципліні і покорі.

Це й справді аргументи привабливі для закордонних бізнесменів та інвесторів.

Тому й масово вони до нас рушать. І Путіна звідси виженуть, щоб не заважав.

Та й про самих українців дбатимуть, як добрий господар про робочу худобу.

Але мені таке майбутнє чомусь важко назвати світлим.

А вам, панове заздрісники?...

 

29 серпня 2015р.    Клець Дмитро Васильович.

 

 

Коментарі

Хто про що, а голий про баню...

(С) Знову я маю ВПЕРШЕ у світі підняти завісу і над цим темним закутком людського "Я".

То про що йдеться в байці "Лисиця та виноград"?
А скільки філософської та психологічної літератури про те маме?
Слід краще опрацьовувати матеріал, щоб люди не висміювали : Кому що болить, той прото і пише...
0

Георге, так я ж там детально зазначив, у чому саме полягає мій пріоритет.
А от заздрість тобі й завадила це помітити.
Чи, може, заскладно для тебе написане?
Тоді вибачай.
А ваша заздрість мені і справді болить.
Знову гуманітарка..
Світ змінюють технарі! Просто одні технарі настроєні етично а інші - контретично. Між ними йде постійне змагання, а гуманітарщики лише гонять пурґу..
0

Ну, і як же ви, "технар" змінили у світі щось конкретне кепське на щось конкретне хороше?
Не могли б нас ощасливити кількома прикладами?
0

Ви, пане Дмитре, живете на цьому світі довше від мене - з Вас і спрос більший..
vigilante v   14:35
+2

Юрій, хто Вам сказав, що дiаматний полiтеконом (фізіолог, Київський університет ім. Т.Г.Шевченка)-гуманітарій? Те, що вiн-антинаукoвий фантаст, ще не дозволяє його так називати. А технарi змінюють технічний світ, цей сайт-для ГУМАНІТАРНИХ думок.
0

У нашу технократичну епоху гуманітарії лише обслуговують давно минулий час.. ))
vigilante v   16:52
+1

Це хто так вирішив, Гітлер? А під технократами усюди маються на увазі економісти, а не інженери.
0

Механіка - так колись називалась наука, яку згодом європейські аптекарі-провізори (Поггендорф та інші) роздовбали на фізику, хімію, астрономію і багато багато різних інших друзків..

"Всім доступна мудрість
Опору підточить царств.."©
Чужинців набирають на керівні посади щоб вказати українцям на їх, нібито, "гіршість".

Мене, щоб вилучити з списків виборців і таких що можуть бути обраними, просто позбавили прописки і укр.громадянства - дуже ефективний метод..
0

Скажу вам по-секрету, пане Юрію: це дуже добре, що вас нікуди не обирають. Це ще велике щастя у вашому житті. Бо із вадами вашого мислення було б в рази гірше для всіх.
0

Не хотів нікуди обиратись - просто в кремлядів щодо українців правило таке - "збивати на злеті".
+1

Пане Юрію, ви ж не раз згадували, що самі створили чимало технічної новизни.
То чому ж ви свідомо не хочете її впроваджувати в практику, а тратите себе на пустопорожні теревені?
+1

З усіх технічних новинок впроваджують лиш те, що спустошує наші кишені.
У мене зовсім інший напрямок думки.. )
0

В тому й біда, що ваші думки взагалі не мають напрямку і не тримаються купи.
І якраз тому, що ви свідомо нехтуєте логікою, яка б вас потихеньку привчила до дисципліни думки та онтологічних фільтрів і гальм.
тож вкотре запрошую до діамату і політекономії.
+1

Технарі і технократи не можуть нехтувати логікою!
Така розкіш доступна лише безвідповідальним гуманітаріям..
vigilante v   00:02
+1

Назвати приклади нехтування технарями логікою?
Клець, як завжди, видав безпросвітні банальності.
І, як завжди, потрібні виключно для того, щоб попробувати іще раз обплювати українців.
Та, як завжди, Клець САМОопльований.
Блазень.
-2

Чоловіче, я розумію ваші заздрісні припадки.
Та все з спробуйте в перерві між ними вказати мені той текст, де доказово краще описана дана тема.
Буду вдячний і навіть пораджу щось помічне від ваших розумових відхилень - це ж ніби ще не вікове.
vigilante v   14:40
+2

Юрій Данчук, ми з Вами, та ще й Василь-найголовнiшi душителі укрноваторства за версiєю автора дiаматного маразму, треба б нам втрьох якось вже зібратися й отримати бабло за наше укрноваторборництво, а Клець нам пiдкаже, до якої каси.
+2

Шкільні уроки літератури. Починаючи десь із 5-го класу. Ну і далі берете вже не підручники, але виключно ХУДОЖНЮ літературу, бо наукова явно не для вас. Літературу беріть виключно українську, бо дістали вже всіх своєю меншовартістю.
Читайте, вчіться, у багатьох авторів про цей предмет є таке, що ваші безталанні банальності навіть близько не стояли.
А на цьому все, ви мені надокучили.

P.S. Клець, якщо я знову щось тут поміщу, а ви в мій блог знову вліпите блазенський "коментар" - я знову його видалю, а вас знову на якийсь час виставлю в ЧС. Для охолодження.
-2

Борці з укрновизною, вам до каси путінської.
А ви, Данчук, КОНКРЕТНОГО тексту так і не знаєте?
То для чого ж так тупо й нахабно брехати?
очередной бред укропуписта
Маркс не помог
-1

Чоловіче, я ж не писав, що це персонально про вас.
А раптом це збіг випадковий?
Не переймайтеся так.
0
Сьогодні якісь долбойьоби рванули під Верховною Радою гранату, піймать би падлюк які це затіяли і засунути такуж гранату ім в сраку, я наприклад, не був сторонником пороха, але ці тварюки що мислять себе невєбенними патріотами винудили мене стати йього палким прихильником, я навіть на вибори не ходив, порахував що і без мого голоса пороха вибируть, тепер жалію, я б таки за нього голосував, пане Петре, переловіть будь ласка ціх лжепатріотів і на фронт в дисбат, козломорді падлюки все влади хочуть, видко побачили у ківалова хатку і собі таку хочуть, а з патріотизьму оформлять іі в жовто-блакитному стилі, всі ці іюлі, ляшки, і ім подібні тягнисраки, хочуть за допомогою народного дебільного патріотизму захапати собі владу ,хер вам, ви думаєте що ми, Украінці такі дурні?, більшість голосувало за Порошенка, і підтримують його політику, то в рашистані дебіли, чим більше буде лунати шоколадний, та зайчик, тим більше таких як я буде довіряти зваженій політиці нашого Президента, все правильно проголосовано в ВР, пора закінчувати цю неправидну війну, любими силами, і план є, так діємо, а на лжепатріотів незвертаємо уваги...
0

Хлопче, емоціями і м'язами суспільні проблеми не вирішують. Хоч українці здавна чинять тільки так.
А ти спробуй агітувати за оплату верхів, залежно від добробуту низів.
І жодних конфліктів не треба, і користь буде для всіх.
0
Я вибачаюся за свою черезмірну емоційність, людей жалко, провокацію звичайно зробив путін, але це все одно не знімає відповідальности із так називаємих 'патріотів', 'дубовість' наших горе політиків просто вражає, попередньо було об'явлено що можливі провокаціі з обстрілами шкіл на 1 вересня, честь і хвала, зіграли на випередження, хіба важко було здогадатися, що удар може бути нанесений геть в іншому краі? Ні, заради піару, заради консолідаціі на майбутні вибори, деякі політичні сили таки орканізували це безголов'я навколо ВР, тому новітні'патріоти' таки винні, винні в пролитій крові, винні у вбивстві і скаліченні воінів, які не язиком поганим своім борються за незалежність неньки-Украіни, а кров'ю і потом на фронтах стримують фашистську навалу, ганьба!
0

Вкотре тобі раджу, пробуй до наших проблем підходити вдумливо і логічно.
Давно пора не слухатися чужих підказок, а вчитися жити розумом власним.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі