Блоги → Перегляд

За свободу слова доказового і корисного

Неділя, 16:00, 01.05.16

Рейтинг
0 3
Переглядів
1636

0
0

ЗА СВОБОДУ СЛОВА ДОКАЗОВОГО І КОРИСНОГО

Вступ

Днями вкотре знявся галас про свободу слова. Цього разу в зв’язку з адміністративною забороною журналістові Савіку Шустеру працювати в Україні.

І що цікаво – найбільше сполошилися якраз найактивніші українські самопатріоти. Ті, що всюди і завжди утверджують самих себе, свою суспільну мудрість, турботу про народ та десь трішечки – про власну кишеню.

І так палко вони відстоюють право С.Шустера продовжувати в Україні робити те ж саме і так саме, що мене аж зацікавило: а за які саме конкретні суспільнокорисні результати С.Шустера наші реєстрові патріоти так за ним горою?

І чесно вам зізнаюся, жодної користі населенню від передач Шустера я не знайшов. Більше того, якби така користь і справді була, то його палкі прибічники з радістю навели б відповідну статистику.

Однак вони про це ні словечка. Тільки волають про крайню потребу максимальної свободи слова в Україні для всіх іноземців. Мовляв, хай кажуть все, що завгодно – все одно всяке їхнє слово буде мудрішим від будь якого українського. Тож треба нам розвиватися хоч таким чином. Така ось меншовартість.

І знову ж це мене здивувало, знову почав шукати я хоч якісь конкретні результати мудроносного впливу Шустера на українців, чи хоч на його хронічну аудиторію.

Але й тут марно - ніяк не знаходжу якоїсь додаткової мудрості від слухачів цих його курсів. Хоч під час його передач у багатьох починають світитися очі та лунають схвальні оплески. Це за формою. А за змістом – все ті ж конфлікти, скандали, суперечки, компромат, пошуки крайніх та ворогів народу, придумування чергових вождів і вождиків тощо. Тобто, все та ж, обридла ще від горбачовських часів, метушня і колотнеча персоналій. Де кожен до посиніння пнеться самоутвердитися, а всіх решту зробити дурнями і невдахами.

При цьому про жодні суспільні проблеми насправді і не йдеться. Не кажучи вже про пошук доказових пояснень їхніх причин та нормалізуючого впливу на ці причини.

Додам і від себе. За час перебування Шустера в Україні я йому 8 чи 9 разів писав ел. листи. Із повідомленнями про українське наукове досягнення - доказове пояснення причин суспільних проблем та шляхи гарантованої нормалізації. І просив хоч спочатку, перед можливим запрошенням на передачу,  перевірити (наприклад, Скайпом), чи зможу я викласти це все науково-популярно або хоч доступно для більшості аудиторії.

Та не одержав жодної відповіді. Схоже, що українські досягнення пана Шустера та його покровителів, м’яко кажучи,  дуже не цікавлять.

Тоді я якось до них додзвонився. Однак там дівочий голос відверто зневажливо відповів: "Пішітє пісьма".

Принагідно мені згадалося, що днями той же С.Шустер заявив, що він патріот Європи. То при цьому він мав би сприяти етнічному розвитку українців, як це роблять у ЄС зі всіма своїми етносами. Однак на ділі він активно проводить серед українців якраз русифікацію. Можете хоч би порівняти частки укр- та росмовних учасників його передач протягом останніх років. Та й сам він за стільки років міг би державну мову вивчити, освіта дозволяє. Але не хоче, бо зневажає свідомо.

І ще таке. Савік Шустер давно вже дорослий. І всі ми в СРСР вчили однаковий курс суспільних дисциплін. Де серед іншого були й справжні науки - діамат та політекономія. І там однозначно показане, що все має свої причини. А також те, що командувати людини людиною – це принципово неефективне. І Шустер це достатньо пам’ятає. Також він прекрасно розуміє, що його багаторічна діяльність в Україні тільки задурює громадську думку і однозначно віддаляє його прибічників навіть від самого конструктивного підходу до суспільних проблем.

Така вже природа людини, що вона періодично, навіть неусвідомлено, оцінює пройдене чи зроблене. Тим більше, коли це людина праці розумової, та ще й з чималим штатом слуг. То можна не сумніватися, що пан Шустер давно помітив різку відмінність між своїми публічно проголошеними цілями та одержуваними результатами.

Проте при цьому він навіть не поцікавився, чому це так у нього виходить. Що буцімто пнеться наше з вами життя хоч у чомусь покращувати, а виходить якраз навпаки, і роками. То не може ж людина так свідомо марнувати своє життя  - треба щось виправляти. Чи хоч шукати задовільне пояснення такій своїй прикрості.

Проте пан Шустер у своїй професійній діяльності – нагадаю вам – це цілеспрямоване формування громадської думки – завжди спокійний, послідовний та впевнений.

То правильне пояснення цьому тільки одне: Савік Шустер прекрасно розрізняє свої слова і свої ж діла. І якщо продовжує робити саме те і саме так – то якраз так це ним і задумане.

А що його слуги цю його справжню стратегію і тактику часом і вибовкають, то на те вони й слуги. Бо й так: що у пана в голові – те у слуг на язиці. Чи й ще: видно пана по його слугах.

Я тут не збираюся якраз С. Шустера надто виокремлювати в поганий бік – як кажуть, він сам добрався до потрібного місця в потрібний час. Просто всіляких антиукраїнців у нас повно, іноді навіть заслужено. І найщиріших та безплатних прихвоснів чужинецьких проповідників, гуру та сенсеїв  серед меншовартісних українців вистачає. Тим більше, що якраз найпродажнішим українцям у наших шустерів і зелене світло в передачах. А за це вони улесливо забезпечують подібному формуванню нашої громадської думки комфортні умови та дружний захист. Тож при цьому рука руку миє добряче, ззовні аж до сліпучого блиску.

І всі задоволені, як морально, так і матеріально.

А населення – що населення?

Сказано ж: плебс…

Із викладеного витікає й висновок: більшовицькі пошуки крайніх та призначення чергових ворогів народу так і продовжують залишатися неефективними і навіть вкрай шкідливими для всіх.

Тому й пропозиція: шукати причини недоліків. А потім впливати на ці причини не традиційними і безграмотними емоційними припадками, а технологіями взаємної вигоди.

Тим більше, що все це давненько вже створене. Як на науковому рівні, так і розжоване науково-популярно.

Щоправда, створене все це українськими дослідниками та ще й українською мовою, яку наші ура-патріоти підсвідомо улесливо вважають хуторянською говіркою.

То як же тут благородно не обуритися нашим найщирішим одноплемінникам?!

Як же спокійно терпіти таку наругу над найсвятішим заповітом предків – одвічною меншовартістю українців?!

Тож навіть неминуче і закономірно ця наша наукова новизна автоматично потрапила під одностайне табу всіх свідомих українців. Наголошую, як і всяка інша новизна українців-новаторів. Хоч і така прикра риса українців цими дослідниками пояснена і ними ж вказаний шлях гарантованої нормалізації.

Проте і зараз навіть найосвіченіші українці однозначно впевнені в тому, що якраз ці огидні та збиткові етнічні риси і є суттю українства та ще й  запорукою їхньої ідентичності.

Тому й так одностайно вони вишукують виключно чужинців для управління собою. Хоч підсвідомо й здогадуються, що на десятки мільйонів меншовартісних слуг і запроданців не вистачить жодних поводирів, наглядачів та погоничів. Проте щосили пнуться тільки так.

Тому я й пропоную обговорювати суспільні проблеми за їхньою суттю, а не за формою.

І на практиці робити це дуже просто: завжди та у всьому шукати доказову відповідь на одне й те ж питання: а чому це саме так, а не якось інакше?

Де цьому належні докази?

Тим більше, що всі люди, старші 45 років, ще самі вчили у вишах, як саме це робиться.

А щоб не бути голослівним, то я прошу запросити мене на будь яке обговорення чи дискусію на суспільну тематику. Звісно ж, із правом голосу.

І я всім продемонструю, що таке конструктивний підхід навіть  до найгостріших наших лих. І робитиму це принципово без скандалів та без конфліктів.

Щоправда, спокійне обговорення нецікаве самим нашим журналістам. Їм же потрібні сенсації, і чим огидніші – тим краще.

Однак я дохідливо доведу, що покращення справ у суспільстві в підсумку вигідне й самим нашим нинішнім ловцям сенсацій негативних. Бо давно вже в нашій громадській думці назріла потреба у сенсаціях позитивних та суспільно корисних. Вустами тих же наших журналістів.

 

1 травня 2016 року.  Клець Дмитро Васильович, фахівець із

                                суспільних та світоглядних проблем.

 

 

 

 

Коментарі

дмитрий откройте свою передачу и модерируйте как хотите..
кто вам мешает?
найдите спонсора, инвестора..
вам отказал только савик? куда еще обращались? везде? так давайте все каналы закроем...

не буду вдоваться в подробности..
например, на одной из передач.. выступал уволенный директор одного из госпредприятий
на балансе которого стояло два корабля стоимостью 30 млн долларов..
уволен по причене отказа подписывать договор по которому планировалось украсть два корабля..
следующий директор подписал..
сиуация получила общественный резонанс..
корабли вернули из офшорных компаний.. и оплатили 100 % стоимость аренды за это время..
история получила огласку именно на этом канале..
вот вам один из примеров
-2

Конец бандеровцев близок. Близка и расплата за грехи.Тут неплохо вспомнить историю.
Из воспоминаний офицера комендантского взвода от 1944 года: "Самым неприятным в службе комендантского взвода было приведение в исполнение приговоров бандеровцам, эти паскуды от страха старались перекусить себе вены и от этого были все в крови и дерьме, откуда у них было столько дерьма - неведомо. Их приходилось тянуть к месту казни и эти метры сопровождались вонью и воем, на ногах они не держались. Зрелище было отвратительным и не раз вставал вопрос о том, чтобы этих гнид стрелять в каком-то сарае и не демонстрировать этих уродов в полном "цвете", но приказ не меняли - Вешать!..."
0

глюк, и в африке глюк...
где ты видел чтоб от страха перекусывали себе вены?
определись либо страх либо вены, потом продолжим..

а фантазии свои перед зеркалом репетируешь?
Андрію, яка конкретно користь (статистика?) суспільству від професійної групи політологів?
Чи ще, який цілісний текст ти вважаєш найдоказовішим поясненням нашого суспільства і його проблем?
Я розумію, що ці питання ти читаєш вперше в житті, але спробуй над ними подумати.
+1

все в одну кучу по порядку
политологи зачем нужны?
начнем с определения
Политоло́гия (греч. πολιτικός — общественный, от греч. πολίτης — гражданин, далее от греч. πόλις — город; др.-греч. λόγος — учение, слово), или политическая наука, — наука о политике, то есть об особой сфере жизнедеятельности людей, связанной с властными отношениями, с государственно-политической организацией общества, политическими институтами, принципами, нормами, действие которых призвано обеспечить функционирование общества, взаимоотношения между людьми, обществом и государством.

и тут следущий вопрос поясненням нашого суспільства і його проблем?"

не диссонирует? учите термины прежде чем их употреблять..

затрагиваемый вами вопрос касается именно науки политологии..
еще раз учите термины
-2

Андрію, вчи діамат та політекономію самотужки, бо вас ціле покоління вивчили дрімучими.
+1

)) мы дремучие, а вы не можете в эфир попасть
мы дремучие, а вы бидкаетесь...
мы дремучие, а вы диамат знаете... )))
диамат? вот где собака порылась... практически все философы шизики, не могущие выйти за рамки своего учения.. нашли общественно полезный предмет)))

спасибо что растолковали
Где божий дар, а где - яичница...
0

Пане Миколо, деталізуйте, в чому тут ваша мудрість.
Бо поки що видно тільки люту заздрість.
0

Нікому й ніколи не заздрив, не заздрю, і не буду заздрити.
-2

Пане Миколо, не брешіть, будь ласка. Я ж таких знаю, як облуплених. Просто ви не вникали в суть своїх же мотивацій.
Адже чим іншим пояснити вашу до мене ненависть, як не заздрістю?
vigilante v   22:06
0

Клюб маразматиків ПОЛІТІКО-Клець і Блокер.
0

І ти, онаніме, все незрозуміле вважаєш хибним?
Никогда не любил гадюшник Шустера, но свобода слова важнее
-2

Олексію, ти справді віриш, що до ефіру в Шустера може потрапити кожен бажаючий?
Тоді я тобі співчуваю.
+2

Судячи з цього допису, і я б вас, Дмитре, до ефіру не допустив. Так що не ображайтесь, ефір це не те місце, де ваші роздрібленні думки глядач має САМОСТІЙНО домірковувати.
+1

Богдан зачем, гения топите? он пророк единственный во все стране... только он знает и возможно ограниченный культ..

Дмитрий.. .каждый желающий не может попасть никуда!!
есть редакционная политика и это их дело..
идите на другие каналы..
что тоже не пускают? давайте все закрывать по этому случаю

и нефиг на зеркало пинять когда рожа кривая... значить не заинтересовали..

какой вам эфир???
вы на этом ресурсе никого не заинтересовали своими идеями..
создайте полноценный блог и ведите его..обрастете сторонниками, тогда пригласят...
это самый простой путь..
сначала докажите, что вы стоите.. а потом идите на эфиры
0
Повністю згідний з Дмитром, я цю падлюку давно не переварюю, як і другі так називаємі ток шоу,телевізор зовсім сховав на шкапу, як безумовно непотрібну і шкідливу річ
...Лектора из передачи, те, кто так или иначе
Говорят про неудачи и нервируют народ,
Нас берите, обреченных, треугольник вас, ученых,
Превратит в умалишенных, ну а нас - наоборот.

Пусть безумная идея, не рубайте сгоряча,
Вызывайте нас скорее через гада главврача,
С уважением, дата, подпись, отвечайте нам, а то
Если вы не отзоветесь, мы напишем в "Спортлото"!
Най дуфае Сруль на Пана!
За неписьменність та примітивне ставлення до життя!
-1

Пане Миколо, а в чому вже ви придумали неписьменність?
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.