П'ятниця, 23:32, 03.07.20

Рейтинг
130 0
Переглядів
1667

0
0

«Англосаксонська шкура і німецькі нутрощі США» або «Чому США не стали німецькомовними»

Традиційно більшість людей вважають Сполучені Штати Америки – англосаксонськими. Так як цю країну засновували переважно вихідці з Британії, які були під її владою. Ще у 17 столітті на території сучасних східних Штатів, існували британські колонії, які поповнювали своє населення вихідцями зі своєї Батьківщини та німецьких земель (німці почали переселятися з 1680-х років). Проте нині для 80% населення США, де-факто англійська мова є рідною. І більшість жителів Америки, і в тому числі емігранти, розуміють, що без знання англійської мови, вони не зможуть зробити успішну кар’єру, чи досягнути власних цілей. Хоча історично і логічно, нині мала бути німецька мова - офіційною у США. Справа в тому, що згідно досліджень, нині 60% населення є вихідцями з Європи. І домінуючим населенням серед європейських американців є – німці! Нині в Штатах, проживає 50 мільйонів людей німецької національності та походження. Для порівняння - британців, а це англійці, шотландці, валлійці, ірландці – близько 36 мільйонів. Так чому ж тоді англійська, таки залишилася домінуючою в США? Як кажуть «будем розбиратися»!

Нині в «серцевинних» землях США, проживає велика кількість осіб німецької національності. І часто, коли їдеш там, то зустрічаєш велику кількість німецьких назв міст. Німецькі переселенці на території сучасних Сполучених Штатів, почали активно зявлятися, ще у 18-19 столітті. Причинами переселення німців, була нестача землі на німецьких землях. Це були інтелектуально розвинені люди з великою любовю до праці. Тому разом з собою, із німецьких земель на нову землю, принесли технологічний прогрес і розвиток промисловості. Також вони розвинули гастрономію, створивши культові в Штатах – хот-догі та гамбургери. Німці розвивали США, як і їхні земляки Російську імперію, але в Росії було складніше, бо русские, крім водки, нічого не придумали і не розвивали! Звичайно з часом у Штатах, німецькі інтереси дійшли і до політики. В січні 1794 року, група німецьких поселенців штату Вірджинія, подала заяву в «Палату представників» з проханням почати переводити закони на німецьку мову, так як не всі німецькі переселенці володіли англійською мовою. Прохання було відхилено з перевагою в один голос! А точніше 42 проти 41. Згідно деяких історичних джерел, вирішальний голос в підтримку англійської мови, дав спікер палати – Фрідріх Муленберг, який сам був етнічним німцем. Звичайно йому приписували фразу при винесенні рішення, а саме: «Чим швидше німці стануть американцями, тим краще». Нажаль це було помилкове рішення, і Штатам краще було б, якби німці стали панівним етносом, а німецька мова домінуючою. Бо нині США, були б ще сильніші і розвиненіші у світі, і не було б проблем з афроамериканцями, бо їх точно депортували назад в Африку, щоб не паразитували на досягненнях Білої людини! Але ця думка може бути, зазвичай з позиції особи німецької національності та походження, або дуже свідомої Білої людини.

Проте на цьому, боротьба німців зі своїми родичами англосаксами (так як мають спільних предків) в США – не зупинилася! В багатьох регіонах США, німецька мова, ще довго залишалася другою за значенням. Звичайно багатьом англосаксам це не подобалося, тому один із «батьків-засновників» Штатів – Бенджамін Франклін, писав: «Чому ми повинні терпіти засилля палатинських бурів в наших поселеннях? Вони сходяться разом і вводять свою мову та манери, а наші витісняють. Чому заснована англійцями колонія Пенсільванія, повинна стати колонією чужинців? Скоро їх стане так багато, що вони «онімечать» нас. Вони ніколи не приймуть нашу англійську мову, звичаїв і нашого зовнішнього вигляду». Спроби британського суспільства, витіснити німецьку мову з американської землі, лише викликали відповідну реакцію у вигляді мовного протесту з боку німців, які принципово не вчили англійську. Німці продовжували активно зберігати свою німецьку ідентичність.

Але кінець «мовному питанню» прийшов несподівано! Почалася Перша Світова (1914), але США вступили у цю війну, лише у 1917 році, і проти Німецької імперії. Тоді в американському суспільстві відбувся підйом патріотизму, який у свою чергу знизив популярність використання німецької мови, навіть серед німців, які підлягали гніту, переслідуванням, репресіям. А те що вони не мали ніякого відношення до початку «Великої війни» (так тоді називали Першу Світову) – це нікого не цікавило, «антинімецький механізм» був запущений. Але завдяки цьому механізму, люди в Штатах все більше починали розуміти, що вони єдина нація – американці. Тоді в тій війні, у складі американської армії, була велика кількість осіб німецької національності, які часто використовувалися, як перекладачі. Проте вся трагедія німецької нації полягала в тому, що німцям в американській формі, довелося стріляти у своїх, але уже у формі німецької армії, коли їхні рідні в США, зазнавали дискримінації і репресій з боку правоохоронних органів, які в кожному другому із них, бачили – німецького шпигуна! Так ж доля була у німців Російської імперії, коли німецькі поселенці зазнавали погромів, коли їхні сини, у той час билися на фронті - за честь царя, і своє світле майбутнє, бо вони німці у Росії, були привілейованим населенням, якому давали привілеї, широкі права, дворянське звання і звичайно – землю, тобто життєвий простір! Моєму прадіду (Vladimir Steinmayer), якому в лапочках пощастило воювати, аж у двох світових війнах (більшість тих, хто в Європі родилися в 90-х роках 19 століття, брали участь, як в Першій, так і в Другій Світовій, тому вони як «золоте покоління» для цих двох війн). Йому довелося воювати на «австрійському фронті», і будучи офіцером, доводилося вести в атаку солдатів, на позиції «австрійців», серед яких більша половина була: угорцями, поляками, чехами, словенцями, хорватами, боснійцями, румунами. Проте були царські офіцери і солдати німецького походження, які безпосередньо воювали з німецькою армією, та знову, як і американські німці - стріляли у своїх. Але є цікавий факт, що більшість тих же царських офіцерів і солдат німецького походження, які потрапляли в полон, залишалися в Німеччині, особливо після революційних подій 1917 року в Петрограді. От така була національна німецька трагедія в часи Першої Світової, або як тоді її називали – «Великої війни».

Остаточно процес «американізації» вихідців із Німеччини, завершився під час Другої Світової війни. Тоді на фронтах тієї війни, як і під час Першої Світової, американські німці показали себе, як сміливі патріоти США, беручи активну участь у військових діях. Зазвичай їх залучали до бойових дій на Тихому океані проти японців, які у свою чергу були союзниками Третього Рейху. Досить згадати те, що головнокомандуючий обєднаних англо-американських сил в Європі, був нащадок німецьких колоністів – генерал Дуайт Ейзенхауер, який після війни стане президентом США.

Саме так, завдячуючи двом світовим війнам, у Сполучених Штатах, місцевих німців шляхом пропаганди, навіювання, репресій, переслідувань – змусили вивчити англійську мову, і вживати її не тільки в громадських місцях, навчальних закладах, владних приміщеннях, ай в побуті. Хоча досі є серед американських німців, групи людей, які досі володіють і використовують німецьку мову, зберігають німецькі звичаї і культуру, та вчать історію власної нації. Звичайно на мою думку, можливо це через моє німецьке походження - це було несправедливе відношення до німецької мови в США! Німці мали повне природнє право, як англосакси, зберігати свою мову, культуру, спосіб життя у своїх місцях компактного проживання. Тому що німці, ще з початку створення британських колоній, почали активно переселятися туди. Саме вони, брали активну збройну боротьбу у війні за Незалежність США, на ряду з британськими поселенцями (до речі 4 липня, США святкуватиме свою Незалежність від Британії). І під час Громадянської війни (1861-1865) німці будуть в лавах, як Північних, так і Південних штатів. І ця тенденція продовжиться, під час Першої і Другої Світової війни, та наступних війн другої половини 20 і початку 21 століття. Німці брали участь, практично у всіх етапах історії США, тому й мали, і мають право на збереження власної мови та національної ідентичності, коли паралельно латиноамериканці, азіатоамериканці, арабоамериканці, активно зберігають власні мови і культури. І німці доклали значних зусиль у розвиток і будівництво Сполучених Штатів, які так і не стали раєм для європейських американців!

P.S.

Кому цікаво дізнатися про відомі німецькі персоналії в історії США, та її інших сфер життя, то почитайте інформацію нижче, де вони перелічені. Повірте, але деякі імена Вас здивують! Тому відомими американцями німецької національності і походження були: Барон фон Штойбен (генерал-майор американської армії у війні за Незалежність 1775-1783 рр.), Кастер (генерал-майор армії північних Штатів у Громадянській війні 1861-1865 рр.), Джон Першинг (головнокомандуючий американських експедиційних сил на Західному фронті Першої Світової 1917-1918 рр.), Дуайт Ейзенхауер (генерал армії США часів Другої Світової, президент США 1953-1961 рр.), Честер Німіц (адмірал військово-морських сил США часів Другої Світової), Карл Спаатс (генерал армії США, підписував з боку Штатів, 7 травня 1945 року в Реймсі –  Акт капітуляції Рейху), Норман Шварцкопф (генерал армії США часів війни у Перській затоці 1990-1991 рр.). Німецькі американці були в політиці, а саме: Карл Шурц , Фрідріх Гекер , Фредерік Мюленберг , Генрі Моргентау - старший, Генрі Моргентау-молодший, Герберт Гувер (президент США - 1929-1933 років, строк якого припав на «Велику депресію»), Генрі Кіссінджер, Джон Бонер, Річард Ніксон (президент США - 1969-1974 рр.), і теперішній президент США - Дональд Трамп! Відомими американськими німцями в промисловості і бізнесі були: Хайнц («HJ Heinz Company»), Франк Сейберлінг («Goodyear Tire і Rubber Company»), Волт Дісней («Дісней»), Джон Рокфеллер («Standard Oil», вважається НАЙБАГАТШИМ АМЕРИКАНЦЕМ І ЛЮДИНОЮ ВСІХ ЧАСІВ), Вільям Боїнг (Авіа-компанія «Boeing») та («United Airlines»), Волтер Крайслер (автомобільний концерн «Chrysler Corporation»), Фредерік і Август Дуесенберг («Duesenberg Automobile Corporation»), брати Студебекер («Studebaker» - автомобільна корпорація), Джордж Вестінгауз («Westinghouse Electric Corporation»), Чарльз Гут («PepsiCo Inc.», це славнозвісний напій «Пепсі» ), Білл Гейтс («Microsoft Corporation», Батько «Майкрософт»), Елон Маск («SolarCity», нині про цю людину, тільки лінивий не чув), (також його творіння – «SpaceX») і («Tesla Motors»), Джеймс Крафт («Kraft Foods Inc .»), Генрі Стейнвей («Steinway & Sons»), Чарльз Пфайзер («Pfizer, Inc.»), Джон Джейкоб Астор («Waldorf Astoria Hotels» та «Resorts» ), Конрад Хілтон («Hilton Hotels & Resorts», його внучку – Періс Хілтон, думаю чули), Холлеріт («International Business Machines Corporation (IBM)»), Ерік Шмідт («Google Inc.»), Пітер Тіль (платіжна система «PayPal Inc.»), Аллен Ньюхарт (видання «USA TODAY»), Чарльз Бергстрессер («The Wall Street Journal») та інші. Також відомими американськими німцями, але в різних сферах були: Вернер фон Браун (автор німецьких ракет «ФАУ», які бомбили Лондон у Другій Світовій, після війни був вивезений в США, де розвивав ракетну промисловість), Ніл Армстронг (космонафт, перша людина, яка ніби була на Місяці), Брюс Вілліс (актор), Хайді Клум (модель), Сандра Баллок (акторка), Леонардо Ді Капріо (актор), Грейс Келлі (красива акторка, яка стала принцесою Монако – 1956-1982 рр.), Кларк Гейбл (актор, відомий за ролю «Унесені вітром» 1939 року), Марлен Дітріх (довоєнна і повоєнна відома акторка), Кім Бейсінгер (акторка), Девід Хессельхофф (актор), Кірстен Данст (акторка), Кевін Джеймс (актор, комік), Джонні Вайсмюлер (олімпійський чемпіон з плавання (1924 року), актор, секс-символ свого часу). Звичайно це не весь список відомих американських німців, але я не буду зараз писати окремий «том» по них!

Коментарі

А чого це буцімто німець Дональд Трамп та відвідує синагогу?
vova stasyuk 19:09
0
Агітує напевно! Президентські вибори на носі, а точніше в листопаді.
0

Браво, Вова!
Йшов би ти у 95-й квартал. Якраз для них вже дозрів.
vova stasyuk 22:23
0
А Ви дозріли, напевно, до містера Біна!
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі