Ретрофундаменталізм та футурофундаменталізм «Убьем всех нелюдей» — девиз Республики Хакдан в произведениях Алекса Чижовского на тему «нейросети,космос, попаданцы».
«Вб'ємо всіх нелюдів». Цю фразу, жителі Республіки Хакдан використовують у відношенні до всіх не людських іншопланетних рас. Хакдан — республіка із основою на релігійних культах і сектах. Навіть екстремістські і терористичні організації, які хочуть вбивати іншопланетян, бажано в інших державах, підтримуються керівництвом Хакдан.
Є інша людська держава у Всесвіті Чижовського — Федерація Нівей. Вони пішли прямо протилежним шляхом. У Федерації заборонені релігійні і політичні культи, секти і організації; натомість іншопланетянам вхід вільний. Держава співпрацює з расою роботів «Центр», розумними комахами та ящурами, які надають їм свої технології, найчастіше неофіційно. І
сторично у Всесвіті Чижовського склалось так, що іншопланетяни вбивають і навіть їдять живцем людей. Була різанина, яку іншопланетяни влаштували тисячі років тому, після зникнення гуманоїдної цивілізації Древніх. Древні дали три основні технології
1. Нейролінк (рос. Нейросеть) — нейрокомп'ютерний або нейро—псі інтерфейс для взаємодії з технікою, магією або з тим і тим; 2. Гіперпросторові двигуни;
3. Просунута медицина і нанотехнології.
Є і інші цікаві речі, за які всі раси ведуть перманентні війни.
Так, це футурофундаменталізм. У літературі, подібне є і в кіно. Те що ми бачимо у росіян зараз — це ретрофутуризм, ретрофундаменталізм. Лише деякі з них як пан Чижовський, дивляться не в минуле, а в майбутнє. Це — футурофундаменталізм. Що доволі цікаво. Схоже на «Дюну» і «Зоряні війни», із елементами «Зоряної Брами». Унікальний Всесвіт із гри «Eve Online». Описаний вперше Ігорем Хортом. Чижовський — його послідовник і його твори подобаються мені не менш ніж «Дюна» Френка Герберта.