Блоги → Перегляд

Байден переміг. Да здравствує... Трамп?

Четвер, 02:37, 12.11.20

Як би ліві не старались розвернути Америку в свою сторону, системні кризи в американському суспільстві змусять американський уряд більше приділяти уваги власним проблемам.

Відсталість виробництв і не рентабельність цілих застарілих галузей в «іржавому поясі» спричинить ще не один Детройт.

Спеціалізація штатів і провінцій і повне самозабезпечення, політика невтручання держави в ці процеси, призведуть до загострення процесів природного добору. Повстання, расистські і антиурядові виступи, конфронтація груп і навіть міст. Проблеми що принципово не вирішуються згори, вирішить вулиця.

Це — антиприклад в перекосах. Дикий Захід в усій красі.

Все це через 10 років або заспокоїться і люди повернуться до роботи з ентузіазмом; або загостриться і виллється в локальні громадянсткі війни.

Трамп зробив Штати закритою країною, куди пускають не всіх. Виселення молодих людей що незаконно туди прибули; стіна з Мексикою; імміграційні обмеження; врешті, скорочення програми «Грін кард» — це все політика Трампа. І вона матиме довгострокові наслідки.

Трамп змусив Америку дивитись на саму себе, рефлексувати, шукати сили і винних у власному середовищі. Панамериканський націоналізм у чистому вигляді. Після такого не дивують настрої американців: зачини павуків у банці, обмеж пандемією можливості до спілкування і подорожей. І все. Через відсутність соціальних контактів люди дуріють і йдуть громити вітрини. Тільки підливай масла у вогонь.

Саме тому ліві на чолі з Байденом, отримали бурю, посіявши вітер. Трамп прийшов на хвилі цього вітру і зачинив всі двері і вікна.

Тому не варто очікувати, що в найближчі роки вирішаться питання Криму чи Нагірного Карабаху. Світовий Поліцейський зайнятий розбірками на власному подвір'ї.

Цього і добивились Китай з Росією. Посварити Америку, вплинути на вибори, знищити їх із середини.

Наступні 10 років ми спостерігатимемо посилення інших лідерів демократичного Заходу. Британія, Швеція, Японія, навіть Німеччина і Франція можуть домовитись і перерозподілити ролі у західному таборі. Потенціал до реформ у НАТО, Євросоюзу та низці інших державних органів Заходу є.

Поки Ельфи латають дах, Гноми і Люди можуть боротись з Орками і Гоблінами.

Інша тема — роль у цьому процесі Туреччини і Ердогана. Яка посилюється на фоні послаблення США. Ось із ким українцям доведеться домовлятись про своє майбутнє.

Коментарі

vova stasyuk 09:24
+2
+
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі