Блоги → Перегляд
Мітки Діалоги

УЧИТЕЛЬ І УЧЕНЬ

Середа, 12:40, 02.12.20

Рейтинг
8 0
Переглядів
376

0
0

ДІАЛОГИ

301

УЧЕНЬ. Якщо можна, трохи детальніше, що являє собою жива істота, душа?

УЧИТЕЛЬ. Коли жива істота перебуває в матеріальній свідомості, вона змушена існувати в різних тілах, постійно залишаючись у матеріальному світі. Це називається кармою.

302

УЧЕНЬ. Чи всі живі істоти втілюються в матеріальні тіла?

УЧИТЕЛЬ. Душа отримує матеріальне або духовне тіло в залежності від того, з якою природою вона себе ототожнює – з матеріальною чи духовною. В матеріальній природі вона може мати тіло, яке відповідає одному з 8 400 000 видів життя, але в духовній природі жива істота має лише одне тіло. В матеріальній природі вона іноді проявляється у вигляді людини, іноді у вигляді напівбога, тварини, птаха, риби, дерева і т.д., згідно зі всоєю кармою. Щоб досягти матеріальних райських планет і насолоджуватися там різними благами, вона іноді здійснює жертвоприношення, але коли, отримана нею у такий спосіб, хороша карма вичерпується, вона знову повертається на Землю в образі людини. Цей процес називається Кармою.

303

 УЧЕНЬ. Учителю, поясніть, яким чином жива істота, перебуваючи на райських планетах, знову повертається на Землю?

УЧИТЕЛЬ. Як пояснювалося раніше, у процесі жертвоприношень жива істота здійснює відповідні види пожертвувань для досягнення райських планет і в результаті цього досягає їх. Коли ж хороша карма, придбана шляхом жертвоприношень, вичерпується, жива істота спускається на Землю у вигляді дощу, потім приймає форму зерна, зерно з`їдається чоловіком і перетворюється в сім`я, яке запліднює жінку. І так жива істота знову досягає людської форми життя, щоб знову здійснювати жертвоприношення та повторити той самий цикл. Таким чином, жива істота, душа знову і знову повертається на матеріальний шлях.

     Але ті, хто по-справжньому вірить в існування Всевишнього Господа, уникають таких жертвоприношень. Вони у молитві безпосередньо звертаються до Всевишнього і тим самим відкривають собі шлях повернення у вічний Духовний Світ.

304

УЧЕНЬ. Учителю, чому фізична природа людини постійно змінюється?

УЧИТЕЛЬ. Це пов’язано з тим, що матеріальні тіла, як правило, проходять шість етапів розвитку: вони народжуються, ростуть, існують упродовж якогось часу, виготовляють різноманітні продукти, виснажуються і зникають. Фізична природа називається тимчасовою, вона твориться у відповідний момент і у відповідний момент буде знищена.

305

УЧЕНЬ. Учителю, чи можна хоч якось уявити собі вищу енергію Господа?

УЧИТЕЛЬ. У матеріальному світі вища енергія Господа лежить за межами людського розуміння, наших розумових здібностей і тому називається незбагненною. Мені відомо лише те, що Всевишній пронизує цей матеріальний світ і що Він за межами цього світу. Його сутність важко зрозуміти і, тим більше, довести за допомогою філософських роздумів, людської логіки. Ми не завжди можемо зрозуміти навіть цей матеріальний світ, який просто жалюгідний у порівнянні з Духовним, як же тоді зрозуміти, що знаходиться поза цим світом?

306

УЧЕНЬ. Учителю, як живуть люди на вищих матеріальних планетах?

УЧИТЕЛЬ. Ті люди, які досягають вищих матеріальних планет, планет напівбогів, так само, як і на Землі, піддаються процесу народження і смерті. Там люди в основному зайняті розвитком своєї духовності і, якщо досягають успіху, піднімаються на все більш і більш високі планети, а при руйнуванні Всесвіту переходять у вічне Духовне Царство. Ті ж, хто духовно не прогресує, знову падають на Землю та інші подібні планети, з яких у свій час, після смерті, піднялися на вищі.

307

УЧЕНЬ. Учителю, чи відома довгота існування матеріального Всесвіту?

УЧИТЕЛЬ. У Священних Писаннях повідомляється, що довгота існування матеріальних світів обмежена. Вона вимірюється циклами, які періодично повторюються. Один повний цикл становить 4 320 000 земних років. Цикл у свою чергу ділиться на чотири періоди:

     - Золотий вік характеризується праведністю, мудрістю, релігійністю та фактичною відсутністю невігластва і пороку. Він продовжується 1 728 000 земних років;

     - У Срібному віці з`являється порочність, і цей період продовжується 1 296 000 земних років;

     - У Бронзовому віці спостерігається ще більший занепад доброчинності та релігійності, при цьому порочність зростає, і цей період продовжується 864 000 земних років;

     - І, нарешті, наступає Залізний вік (той, у якому ми зараз живемо; він розпочався 5 000 років тому). Цей періо сповнений розбратом, чварами, невіглаством, безбожністю і гріхом. Справжня (не корислива) доброчинність практично відсутня. І продовжується цей період 432 000 земних років.

 308

УЧЕНЬ. Учителю, якщо Залізний вік, у якому ми живемо, настільки порочний, тоді у чому сенс його існування?

УЧИТЕЛЬ. Достеменно невідомо, але можна здогадуватися, що він існує виключно для перевірки стійкості у вірі тих істинних віруючих, душі яких мають бути назавжди піднесені у вищий Духовний Світ.

     Відомо дише те, що в Залізни вік порок розростається настільки, що наприкінці його зявляється Сам Всевишній Господь в образі руйнівника-аватара, знищує демонів, спасає Своїх відданих і розпочинає новий Золотий вік. Після цього весь цикл повторюється знову, і так відбувається тисячу разів. В земному літозчисленні це становить 311 трильйонів років.

309

УЧЕНЬ. Учителю, з яких видів діяльності складається віддане служіння Всевишньому Господу?

УЧИТЕЛЬ. Воно складається з дев`яти видів матеріальної діяльності. До першого виду належить слухати про Бога, до другого – оспівувати Його, до третього – завжди пам’ятати про нього, до четвертого – служити Йому через матеріальну діяльність, до п’ятого – поклонятися Йому, до шостого – молитися Йому, до сьомого – підкорятися Йому, до восьмого – підтримувати дружбу з ним, і до дев`ятого – жертвувати усім заради Нього.

     Виконуючи ці дев`ять елементів відданого служіння, людина піднімається до рівня духовної свідомості, усвідомлення існування Всевишнього Господа. Коли її свідомість очищена від матеріальної скверни, вона може зрозуміти науку про Бога. Просто усвідомити, що жива істота,тобто душа не матеріальна, недостатньо. Це може бути лише початком духовної реалізації. Щоб здійснити самореалізацію, людина має навчитися чітко бачити різницю між діяльністю на матеріальному рівні заради задоволення власних почуттів і діяльністю на матеріальному рівні заради задоволення Всевищнього Господа (а задоволення Господь отримує тоді, коли жива істота дотримується Його заповідей).

310

УЧЕНЬ. Учителю, як діє Закон Карми?

УЧИТЕЛЬ. Ті люди, а таких 99,9%, хто займається кармічною діяльністю, ув`язають в різних наслідках своїх вчинків. Наприклад, якщо насіння якогось дерева кинути в землю, це ще не означає, що дерево відразу виросте. На це потрібен час. Спочатку з`являється невеличкий паросток, потім він приймає мініатюрну форму дерева, росте, потім цвіте, потім плодоносить. Коли весь процес завершений, тоді людина, яка посіяла насіння, насолоджується від квітів та плодів вирослого дерева.

     Аналогічним чином, здійсненому гріховному вчинку, наче насінню, потрібен деякий час, щоб розпочати плодоносити. Існують різні стадії. Людина може вже перестати грішити, але все ще пожинати плоди своїх минулих гріховних вчинків. Таким чином, є гріхи, які поки що знаходяться у формі насіння, а є гріхи, які вже плодоносять і які ми пожинаємо у вигляді страждань та болю.

311

УЧЕНЬ. І так для всіх людей?

УЧИТЕЛЬ. Для тих людей, які віддано служать Всевишньому Господу, усі кармічні наслідки, визріли вони вже, або існують у формі паростка чи у формі насіння, поступово зникають. Тому очисна сила щирої віри в Бога дуже велика.

312

УЧЕНЬ. Учителю, за яких обставин людина може зрозуміти, що Бог є?

УЧИТЕЛЬ. Коли серце людини очищається від усього наносного, зайвого, тоді вона починає розуміти, що є Бог. Зрозуміти це за допомогою матеріальних відчуттів неможливо. Для загальної маси людей Він невидимий. У Священних Писаннях говориться, що Його не можна сприйняти через матеріальні відчуття, не дивлячись на те, що Він – все проникний і скрізь присутній. Та все ж, хоча ми і не можемо бачити Його, ми всі перебуваємо під Його прискіпливим поглядом.

     Раніше вже говорилося, що все матеріальне космічне проявлення являє собою лише поєднання двох енергій Всевишнього Господа: вищої – духовної і нижчої – матеріальної. На кшталт сонячного світла, яке розповсюджується по всій Сонячній системі та за її межами, енергія Господа розповсюджується по всьому Творінню, і Всесвіт перебуває у цій енергії.

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі