Блоги → Перегляд

Хто платитиме податок з нерухомості? – Ніхто!

Середа, 11:27, 20.02.13

Рейтинг
3 0
Переглядів
2577

0
0
У цій статті згадуються

Хто платитиме податок з нерухомості? – Ніхто!

 

Новому суперечному податку не вдасться наповнити скарбницю і встановити справедливість в перерозподілі доходів. 

 

З 1 квітня власники квартир і житлових будинків почнуть платити новий податок (регламентований ст. 265 Податкового кодексу України) – на житло. Ставка за метр квадратний визначатиметься рішеннями місцевих рад і на перший погляд є чималою – до 1% мінімальної зарплати (біля 11,5 грн.) при житловій площі квартири до 240 кв. м. чи будинку до 500 кв. м. й до 2,7% мін. з/п при перевищенні зазначених норм.

Однак боятися нічого – кожен громадянин отримує пільгу на 120 кв.м. в одній квартирі – ця площа не оподатковуватиметься. Для особняків – 250 кв. м. Відповідно, якщо разом проживає сім`я: мама, тато й дитина (і кожний з них є співвласником) то не прийдеться платити і за 360-метровий пентхаус. Наголошу, що мова йде лише про житлову площу, без врахування кухні, ванни, туалету, коридору. Такої пільги вистачить і на «царські хороми».

Щоправда пільга не сумується. Тож маючи дві квартири площею 70 та 50 кв. м. платник податку зможе зекономити лише на одній. Логічно що це буде 70-метрове помешкання. А от за друге доведеться платити біля 575 грн. на рік.

Згідно з задумом податківці не будуть ходити по квартирах й перевіряти хто на скількох метрах проживає – данні про нерухомість має надати Держреєстр, а вже з 15 квітня до 1 червня за адресами об’єктів нерухомості приходитимуть квитанції, котрі слід оплатити в 60-денний термін (пізніше нараховуватимуть пеню).

Новий податок – елемент оподаткування розкоші, про яке говорять вже не один рік. Ідея цілком непогана, а от втілення – як завжди. По-перше, у багатих людей зазвичай знаходиться чимало родичів і «друзів» за котрими можна «закріпити» понаднормову нерухомість.

По-друге, в новобудовах і перепланованих квартирах з  «євроремонтами» величезні ванні кімнати, кухні-«зали  бальові» і багаточисельні гардероби та підсобки ( а ще гаражі, зимові сади і криті басейни) складають значно більше 50% загальної площі. І вся ця «розкіш» не оподатковується!

Врешті, по-третє. Чому власник двох квартир має сплачувати податок, а от власник помешкання і трьох (а то й десяти) офісів (нежитлові приміщення) – ні? Тож і Янукович  може зареєструвати Межигір’я, як свій офіс й не сплачувати в бюджет жодної копійки.

Як бачимо новий податок доволі сумнівний – ані бюджету не наповнить, ані справедливості не встановить. Єдиний позитив – представники олігархічних кланів, що зібралися в Раді наразі побоялися оподатковувати зарівно мешканців малосімейок і середньостатистичних помешкань. Однак така небезпека існує і походить вона не лише від впровадження нових «зборів», але й від ймовірного приходу Управляючих компаній, які готують на заміну ЖЕК-ів. Тож ВЗ продовжить слідкувати за ситуацією. 

 

 

 

01.02.2013                                                                                                                          © Віто Надашкевич

 

Коментарі

Податок будуть платити бідні, бо якщо має житлові 20 кв.м в місті, та отримав в спадок розвалюшку в далекому, Богом забутому селі - то платитиме обов"язково. А від батьківщини відмовитися важко....
А ось магнат під Києвом, маючи маєток в 500-600 кв.м, але оформивши житлову площу всього в 20-30 кв.м. - не буде платити.
0

п. лідія, саме так. Цікаво в якій мірі тут маємо справу з недалекозорістю, а в якій - з умислом...
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі